Ford Escort

YU44946
1,6 · Årgang 1984
AfmeldtSeneste syn: Godkendt
Kilometertal
92.000 km
Næste syn
Ejerafgift
885 kr/år
Restgæld & pant
Ingen tinglyst gæld
Forsikring
Ingen forsikring

Køretøjet

Mærke & modelFord Escort
Variant1,6
1. registrering28-05-1984
Omregistreret21-07-2012
ArtPersonbil
AnvendelsePrivat personkørsel
NummerpladeYU44946
Stelnummer0AXXGCAAEC22576

Nøgletal

DrivmiddelBenzin
EuronormIngen Norm
AnhængertrækNej
Totalvægt1.300 kg

Status & anmærkninger

EfterlystNej
BlokeringerIngen
StatusAfmeldt
LeasingNej
⚠ Køretøjet er ikke aktivt indregistreret (afmeldt).

Motor & drivlinje

DrivmiddelBenzin
Plug-in hybridNej
EuronormIngen Norm

Forbrug & miljø

PartikelfilterNej

Vægt

Teknisk totalvægt1.300 kg
Totalvægt1.300 kg
Egenvægt775 kg
TilkoblingsanordningNej

Aksler

Antal aksler2

Øvrige oplysninger

Bemærkninger for standDMR Konvertering
Typeanmeldelse nrS03382

Synsrapporter

Køretøjet er ikke indkaldt til syn.
Frekvens: Første gang efter 4 år, herefter hvert 2. år
10-07-2010Periodisk syn · 92.000 km · YU44946Godkendt▾
SynsresultatGodkendt
Kilometerstand92.000 km
Nummerplade ved synetYU44946
SynsstedSynsgruppen
Kirstinehøj 56A
2770 Kastrup
Ingen fejl eller mangler registreret ved dette syn.
!01-07-2010Periodisk syn · 92.000 km · YU44946Kan godkendes ved omsyn▾
SynsresultatKan godkendes ved omsyn
Kilometerstand92.000 km
Nummerplade ved synetYU44946
SynsstedSynsgruppen
Kirstinehøj 56A
2770 Kastrup
Frist for omsyn29-08-2010

Fejl og mangler (5)

4, 1, slør, for stor

Styreapparat, styrekugle - venstre

5, 30, -, tæret

Bremser, bremserør - højre - venstre - for

5, 277, driftsbremse, for stor

Bremser, forskel i bremsevirkning, 31 % - 1. aksel

5, 277, driftsbremse, for stor

Bremser, forskel i bremsevirkning, 55 % - 2. aksel

7, 112, oliespild, for stor

Motor, støj, luftforurening mv., motor, Ny i version 2

18-06-2008Periodisk syn · 75.000 km · YU44946Godkendt▾
SynsresultatGodkendt
Kilometerstand75.000 km
Nummerplade ved synetYU44946
SynsstedApplus Danmark A/S
Poppelstykket 12
2450 København
Ingen fejl eller mangler registreret ved dette syn.
!25-04-2006Periodisk syn · 58.000 km · LB41209Godkendt med betingelser▾
SynsresultatGodkendt med betingelser
Kilometerstand58.000 km
Nummerplade ved synetLB41209
SynsstedA-Inspektion - Viborg
Absalonsvej 3
8800 Viborg
Ingen fejl eller mangler registreret ved dette syn.

Periodisk ejerafgift

443 kr
Halvårligt
885 kr
Årligt
AfgiftstypeVægtafgift

Veteran (35+ år): 25% af normal afgift.

Beregnet efter de gældende satser for 2026.

Forsikring

Ikke forsikretSeneste ændring 21-07-2012 (Danske Forsikring for Topdanmark Forsikring A/S)

Historik

21-07-2012Danske Forsikring for Topdanmark Forsikring A/SOphørt
21-07-2012DANSKE FORS (DANICA)Ophørt
03-05-2012GJENSIDIGE FORSIKRINGAnnulleret
03-05-2012DANSKE FORS (DANICA)Aktiv
17-06-2011GJENSIDIGE FORSIKRINGAnnulleret
17-06-2011GJENSIDIGE FORSIKRINGAktiv
15-01-2010GJENSIDIGE FORSIKRINGAktiv
15-01-2010FAIR FORSIKRING A/S(Udgået)Annulleret
13-07-2007FAIR FORSIKRING A/S(Udgået)Aktiv
29-05-2007TOPDANMARK A/SAnnulleret
16-12-2004TRYG FORSIKRING A/SAnnulleret
16-12-2004TOPDANMARK A/SAktiv
26-11-2004TOPDANMARK A/SAnnulleret
26-11-2004TRYG FORSIKRING A/SAktiv
28-05-1984TOPDANMARK A/SAktiv

Nyeste ændring øverst.

Bilbogen

Ingen tinglyste hæftelserDer er ikke registreret pant eller ejendomsforbehold i køretøjet

Kilde: Bilbogen (Tinglysningsretten). Viser tinglyst pant og ejendomsforbehold på køretøjet.

Billeder af bilen

Ingen billeder endnu — vær den første til at tilføje ét.

Billeder gennemgås og kan fjernes ved misbrug. Upload kun egne fotos af dette køretøj.

Bilens tidslinje

21-07-2012 Forsikring: OphørtDANSKE FORS (DANICA)
21-07-2012 Forsikring: OphørtDanske Forsikring for Topdanmark Forsikring A/S
21-07-2012 Registreringsændring: AfmeldtNy registreringsdato
03-05-2012 Forsikring: AktivDANSKE FORS (DANICA)
03-05-2012 Forsikring: AnnulleretGJENSIDIGE FORSIKRING
17-06-2011 Forsikring: AktivGJENSIDIGE FORSIKRING
17-06-2011 Forsikring: AnnulleretGJENSIDIGE FORSIKRING
10-07-2010 Syn: Godkendt92.000 km · Synsgruppen, Kirstinehøj 56A, 2770 Kastrup
01-07-2010 Syn: Kan godkendes ved omsyn92.000 km · Synsgruppen, Kirstinehøj 56A, 2770 Kastrup
15-01-2010 Forsikring: AktivGJENSIDIGE FORSIKRING
15-01-2010 Forsikring: AnnulleretFAIR FORSIKRING A/S(Udgået)
18-06-2008 Syn: Godkendt75.000 km · Applus Danmark A/S, Poppelstykket 12, 2450 København
13-07-2007 Forsikring: AktivFAIR FORSIKRING A/S(Udgået)
29-05-2007 Forsikring: AnnulleretTOPDANMARK A/S
25-04-2006 Syn: Godkendt med betingelser58.000 km · A-Inspektion - Viborg, Absalonsvej 3, 8800 Viborg
16-12-2004 Forsikring: AktivTOPDANMARK A/S
16-12-2004 Forsikring: AnnulleretTRYG FORSIKRING A/S
26-11-2004 Forsikring: AktivTRYG FORSIKRING A/S
26-11-2004 Forsikring: AnnulleretTOPDANMARK A/S
28-05-1984 Forsikring tegnetTOPDANMARK A/S
28-05-1984 Indregistreret første gang

Statistik

Ford234.187
Ford Escort · 198454
Ford Escort 1.6147
Ford Escort 1.6 · 198426
Modellens mest udbredte årgang1987 (66 stk.)

Slutseddel

Lav slutsedlen digitalt — begge udfylder på hver sin mobil, underskriver digitalt, og den færdige PDF sendes til begge parter. Ingen printer nødvendig. Vi anbefaler at bruge mobilen: underskriften tegnes nemmest med fingeren, og køber kommer med ved bare at scanne en QR-kode.


Hent en færdig slutseddel (købsaftale for brugt køretøj) med bilens data udfyldt. Print den, og udfyld resten — parter, pris og sælgers oplysninger — i hånden.

Download PDF